STYCZEŃ W LOTECZCE

DOBRY DZIEŃ

         Jak zawsze, wszelkie zaproszenie czy informacja o płk-u Bolesławie Orlińskim, wywołuje duże zainteresowanie we wrocławskiej społeczności lotniczej. Tak też było w środę 10 stycznia: członkowie Loteczki i goście na zapowiedź projekcji filmu o Orlińskim, zapełnili Salę Tradycji Orlego Gniazda do ostatniego miejsca!

         Przybyłych powitał Prezes Radomski, symbolicznie pożegnał Stary rok i złożył wszystkim serdeczne życzenia do spełnienia w Nowym Roku. Był to dla wszystkich sygnał do złożenia sobie wzajemnych, wszelakich życzeń, na niezawodnym zdrowiu kończąc.

         Następnie, niżej podpisany powiadomił o trwających, dorocznych Plebiscytach i zachęcił do zagłosowania na Kol. Adama Biska w plebiscycie „Złoty Inżynier” i na Jolantę Przybylak w „Pasjonaci w Cumulusach”.

         Nie zapomnieliśmy też o dzisiejszym solenizancie Mietku Miedziaku: otrzymał wiele serdecznych życzeń na swoje 84 urodziny!

         Jako wstęp do filmu, Staszek Błasiak przedstawił w skrócie bogaty życiorys Orlińskiego, swoje z nim kontakty i wspomnienia, a następnie został wyświetlony, zapowiedziany film o pułkowniku. Obejrzeliśmy go w skupieniu i z dużym zainteresowaniem. Po zakończonej projekcji, wywiązała się dyskusja i pytania do obecnego z nami realizatora.

Aktualności

Linki

« powrótΛ do góryStrona główna