LISTOPADOWE SPOTKANIE LOTECZKI

               Listopadowe spotkanie w klubie lotników „Loteczka”

Myślę że powinni żałować wszyscy, którzy nie byli 14 listopada na klubowym spotkaniu w Loteczce. Wprawdzie nie było to spotkanie na miarę Złotych Lotek, czy jubileuszu, jednak było to spotkanie wyjątkowe pod innym względem, ale po kolei.

Zaczęło się mszą świętą w kaplicy lotników na Gądowie odprawioną przez proboszcza Czesława Majdę i O. Dominika Orczykowskiego. Ksiądz Majda zwracając się do zgromadzonych lotników podkreślił wagę listopadowego spotkania poświęconego odeszłym od nas lotniczym przyjaciołom. Natomiast O. Dominik jak zwykle w płomiennych słowach wyraził kazanie trafiające wprost do serc zebranych. Dzięki za fenomenalną zdolność trafiania w setno w swych wypowiedziach. Po mszy świętej wykonane zostało przed ołtarzem zdjęcie, a następnie wszyscy udali się do Orlego Gniazda na spotkanie.

Nie było to dla mnie wyjątkowe spotkanie dlatego, że jadąc na Żerniki spotkałem się z sarną, co kosztować mnie będzie ponad 500 zł, ale było wyjątkowe ze względu na niezwykle ciekawą prelekcję wygłoszoną przez Dyrektora Aeroklubu Wrocławskiego Marka Jóźwickiego.

Przedstawił on historię Aeroklubu od 1945 roku, gdzie na Gądowie Aeroklub powstał i przez wszystkie tarapaty znalazł się obecnie w Szymanowie. W dobitnych słowach akcentował wszystkie upadki i wzloty Aeroklubu, podkreślając zasługi wielu osób na czele z płk Antonim Chojcanem, którego zasługi były ogromne. Prelekcję uzupełniał prezentowanymi na wyświetlaczu zdjęciami, co w znacznym stopniu podnosiło atrakcyjność wypowiedzi.

Z innych wątków spotkania warto podkreślić informację sekretarza Kucharskiego o zaproszeniu przez LZN członków Loteczki do odwiedzenia i zwiedzenia ich siedziby na Psim Polu w dniu 22 listopada o godzinie 10-tej. Wystąpił też piszący te słowa, przekazując klubowi Loteczka pozdrowienia od V Zjazdu Agrolotników odbytego w październiku w Mielcu. Przekazał też kilku członkom Loteczki książki publikowane na V Zjazd pt. „Afrykańskie Podboje Agrolotników” autorstwa Lesława Karsta, które po przeczytaniu mogą być przekazane następnym. Natomiast Jerzy Musiał podkreślił w tejże publikacji dużą ilość, na ponad 400 stronach, informacji lotniczych wraz z ich wartością historyczną.

W spotkaniu uczestniczyła duża ilość osób, których tak zainteresowała prelekcja prezesa Aeroklubu, że na sali panowała wyjątkowa cisza. W "Galerii" do obejrzenia kilka zdjęć.

Teofil Lenartowicz

Wrocław, dnia 18 listopada 2017

Aktualności

Linki

« powrótΛ do góryStrona główna